سلامتي و پزشكي سلامتي و پزشكي .

سلامتي و پزشكي

درمان بيماري كيست مويي و يا سينوس پيلونيدال چيست؟

پس از تشخيص قطعي بيماري كيست مويي در فرد تنها راه‌كار درماني قطعي آن يعني جراحي توسط پزشك معالج توصيه خواهد شد البته در صورت عفوني بودن محل آبسه ابتدا يك دوره درمان آنتي بيوتيك براي از بين رفتن چرك و التهاب تجويز مي‌شود.

هيچ يك از درمان‌هاي دارويي و يا خانگي و درمان‌هاي گياهي كه براي درمان بيماري كيست مويي استفاده مي‌شوند به درمان قطعي آن نمي‌توانند كمك كنند و فقط جنبه حمايتي داشته و براي مدتي علايم بيماري را قطع نموده و دير يا زود بيماري به شكل بدتري با علايم و عوارض بيشتري باز خواهند گشت.

اين جراحي مي‌تواند به اشكال مختلف سنتي باز و بسته انجام شود ولي از آن جايي كه جراحي سنتي اين بيماري كمي دردناك و آزاردهنده خواهد بود و مراقبت بعد از آن از جهت پانسمان روزانه و نياز به استراحت كمي مشكل است، بسياري از افراد ترجيح مي‌دهند با درد و علايم آزار دهنده كنار آمده و با روي آوردن به درمان‌هاي موقتي مانند گياه درماني و درمان آنتي بيوتيكي از انجام جراحي خودداري كنند.

اما امروزه با پيشرفت‌هاي بزرگي كه در علم پزشكي به دست امده و با ابداع روش نوين ليزري ديگر ترس از جراحي و يا نگراني‌هاي مربوط به جراحي سنتي مفهوم نخواهد داشت. فرد با كمك روش‌هاي نوين ليزري يك جراحي بدون درد و خونريزي و سرپايي را تجربه خواهد كرد.

با كمك اشعه ليزري عروق و اعصاب آسيب ديده حين جراحي ترميم نسبي شده و مراحل بهبودي فرد بسيار كوتاه خواهد شد به شكلي كه ديگر نيازي به استراحت طولاني مدت و يا محدوديت در فعاليت روزمره وجود نخواهد داشت. اين روش نوين نيازي به پانسمان روزانه و تحمل مشكلات حين تعويض پانسمان ندارد.

بي نيازي به بيهوشي عمومي و يا بستري شدن در بيمارستان و قرار گرفتن در معرض آلودگي محيطي بيمارستاني از ديگر مزاياي اين روش است كه آن را نسبت به ساير جراحي‌هاي سنگين سنتي با تيغ يا چاقوي جراحي برتر مي‌كند. روش جراحي ليزري اين امكان را فرآهم مي‌كند تا فرد در همان روز مراجعه طي يك الي دو ساعت اقدامات درماني لازم را انجام داده و ترخيص شود و به خانه بازگشته و از روز بعدي بدون نياز به حمايت و يا كمكي زندگي عادي خود را همانند قبل ادامه دهد.

همين مزاياي فراوان باعث شده تا بيماران تمايل بيشتري به اين روش نشان داده و به دليل ترس از جراحي سنگين درمان قطعي بيماري خود را به تأخير نيندازند. اما ناگفته نماند كه لازم است افراد براي جلوگيري از بازگشت بيماري و بهودي قطعي خود همكاري لازم را داشته باشند.

منبع : بيماري كيست مويي يا سينوس پيلونيدال


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۰ تير ۱۳۹۷ساعت: ۰۲:۱۰:۱۲ توسط:Author2017 موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :