سلامتي و پزشكي سلامتي و پزشكي .

سلامتي و پزشكي

بيماري فيستول مقعدي

ممكن است نام بيماري فيستول مقعدي به گوش همه افراد عادي جامعه شنيده نشده باشد. معمولاً افراد زماني با اين بيماري آشنا خواهند شد كه خود يا يكي از اعضاي خانواده‌شان به آن مبتلا شده باشد. به دليل شديد بودن آسيب بافتي در صورت ابتلا به اين بيماري ممكن است مراحل درماني نياز به صبر و مداومت فرد در پيگيري آن تا بهبودي كامل داشته باشد.

در واقع بيماري فيستول مقعدي پر دردسر و سخت درمان بوده و براي جلوگيري از عوارض احتمالي نياز به پيگيري فوري دارد و بهتر است افراد به بهانه‌هاي مختلف سختي و يا طولاني بودن مراحل درماني و يا ترس از مراجعه به پزشك روند درماني خود را به تأخير نينداخته و از پيگيري آن اجتناب نكنند.

قبل از آشنايي با خود فيستول نياز است تا با شكل دقيق‌تري از مقعد آشنا شويد. قسمت انتهايي دستگاه گوارش به كانال مقعدي ختم خواهد شد كه در حد فاصل بين دريچه حلقوي عضلاني داخلي و خارجي مقعد قرار گرفته است. در اين فاصله ميان دو حلقه غددي به نام غدد مقعدي قرار دارد كه ترشحات خود را به داخل كانال مقعد تخليه مي‌كنند. بسته شدن هر يك از اين غدد مقعدي مي‌تواند منجر به ايجاد آبسه، چرك، عفونت و انسداد مسير شود كه زمينه ساز ابتلا به بيماري فيستول مقعدي خواهد بود.

منبع: بيماري فيستول مقعدي


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۰ تير ۱۳۹۷ساعت: ۰۲:۰۹:۳۰ توسط:Author2017 موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :